کاربرد آسیاب ها و سنگ شکن ها در معادن

آسیاب یا سنگ شکن چیست و در معادن چه کاربردی دارند؟

معادن در حال حفاری

در گیتی که ما زندگی می کنیم بخش زیادی از اجسام و عمده آنچه  در دور و اطراف خودمان در طبیعت می بینیم و یا لمس و استفاده می کنیم جزئی کوچک از کل منابع طبیعی است که خداوند در اختیار انسان قرار داده است و یکی از این منابع به شکل معادن در این جهان وجود دارد. این معادن دارای ذخایر بسیار ازرشمندی هستند که باید با روشهای مختلفی نظیر انفجار، کندن و حفر کردن زمین توسط مواد منفجره و ماشین آلات سنگین و سبک معادن استخراج می شوند.
یکی از بیشترین موادی که پس از استخراج از این معادن بدست می آید “سنگ معدن” “Ore” است. از جمله “مواد معدنی” “minerals” که از کانی های طبیعی و همچنین سنگ معدن بدست می آید می توان به:
ذغال سنگ، سنگ نمک، آهک، سنگ آهن، اورانیوم، الماس، طلا، نقره، نیکل، سرب، روی، مس و… اشاره کرد.

موارد استفاده آسیاب ها در معادن

از سنگ شکن ها چه استفاده ای در معادن می شود؟

آسیاب ها دستگاه هایی هستند که برای فرآوری و دانه بندی مواد معدنی و سنگ ها مورد استفاده قرار می گیرند. از آسیاب ها برای خرد کردن دانه های مختلف همانند مواد معدنی که از معادن به دست می آید استفاده می شوند.

همه کانی های ذکر شده مورد مصرف بسیاری از صنایع و کارخانه ها هستند. این مواد در صورتی قابل استفاده خواهند بود که بصورت قطعات کوچک تر درآیند و توسط دستگاه های خاص و ماشین آلات مخصوص، فرآوری شده تا برای استفاده به نتیجه مطلوب برسند.
از دستگاه ها و تجهیزاتی که می تواند عمل خرد کردن و ریز کردن مواد معدنی را به خوبی انجام دهد آسیاب ها یا سنگ شکن ها هستند.

انواع آسیاب ها(سنگ شکن ها)

آسیاب ها به چند دسته تقسیم بندی می شوند؟

آسیاب ها یا دستگاه های سنگ شکن یا دستگاه های سنگ کوبی با توجه به نوع موادی که باید خرد و آسیاب کنند و همچنین با توجه به نوع عملکرد در شکستن و پودر کردن سنگ ها و کانی ها به چند دسته تقسیم می شوند:پ

سنگ شکن توپی                                                             سنگ شکن ریموند                                                         سنگ شکن فکی                                                سنگ شکن چکشی

آسیاب گلوله ای-بالمیل

آسیاب گلوله ای چیست و چه کاربردی دارد؟

دستگاه آسیاب ریموند

آسیاب ریموند

آسیاب ریموند چیست و چه کاربردی دارد؟

دستگاه آسیاب فکی

آسیاب فکی

آسیاب فکی چیست و چه کاربردی دارد؟

آسیاب چکشی(سنگ شکن چکشی)

آسیاب چکشی

آسیاب چکشی چیست و چه کاربردی دارد؟

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *